e Mërkurë, 24 Maj 2017 | Lajme: 1

Sport

dv2a0262

Futbollisti 19-vjeçar vdes në fushë pasi shënoi gol (Video+16)

Një futbollist i ri është ndarë tragjikisht nga jeta teksa luante futboll. Ai është sulmuesi Mrisho Khalfan, i cili luante për FC Mbao në Tanzani.  19-vjeçari sapo kishte shënuar gol kur pas një ndërhyrjeje ra pa ndjenja në fushë....
cana_1481039554-6430199

Lorik Cana kujton golin e paharrueshëm në “Marakana” (Foto)

Lorik Cana ka kujtuar kohën kur babai i tij Agimi kishte shënuar në fitoren 1:3 kundër Zrvena Zvezdës në Beograd Ish kapiteni i Kombëtares shqiptare, Lorik Cana ka kujtuar 33 vjetorin e golit të babait të tij, Agimit kundër Crvena...
7-2-1-780x439-610x400

I tregoi gishtin e mesit tifozëve, ylli i Realit rrezikon dënimin e rëndë

“El Classico” përfundoi pa fitues dje falë një goli të Sergio Ramos në minutat e fundit të ndeshjes. Por gjatë momentit të festimit të golit të barazimit, mbrojtësi i ‘Los Blancos’, Daniel Carvajal bëri një gjest të turpshëm...
mod_1480801988-3457474

“El Clasico”, Sergio Ramos befason Barcelonën, barazon në të 90’

Nuk ka fitues në “Camp Nou” në sfidën më të mirë të globit, aty ku yjet e mbrëmjes nuk ishin Messi dhe Ronaldo. Në Camp Nou, dy nga skuadrat më të mira , dhuruan një mbrëmje emocionuese deri në sekondën e fundit, aty ku dhe...
helio-zampier-neto-sobrevivio-tragedia_milima20161129_0219_11

I shpëtoi aksidentit tragjik, lojtari i Chapecoense merr një lajm fantastik

Mbrojtësi i Chapecoense, Helio Hermito Zampier Neto i shpëtoi rrëzimit të aeroplanit në Kolumbi. Por, babai i tij ka bërë të ditur një tjetër lajm fantastik se 31-vjeçari mund të vazhdojë të luajë futboll. “Biri im është duke...
untitled_1480583519-698649

Tifozët dhe lojtarët e mbijetuar nderojnë heronjtë e Chapecoense (Video)

Mijëra tifozë ishin mbledhur në stadiumin Arena Conda për t’i ndërruar lojtarët e Chapecoense, të cilët ndërruan jetë pas një aksidenti ajror gjatë udhëtimit në Kolumbi. Përveç tifozëve, dhe zyrtarëve të shtetit brazilian,...
3adbc47100000578-0-image-a-2-1480495062141_1480515837-8315348

“Pasagjerët e dinin se do të vdesin, u ngritën dhe ulërinin”, i mbijetuari ka rrëfyer momentet e tmerrit

Një nga anëtarët e ekuipazhit të avionit që u rrëzua në Kolumbi, i cili është mes 6 personave të vetëm që kanë mbijetuar, ka rrëfyer momentet e tmerrit para rrëzimit. Erwin Tumiri thotë se ai është gjallë sepse kishte ndjekur...
89_1480420006-2452310

Reagimi i futbollistit që humbi jetën dje, një javë më parë kur mësoi se do të bëhej baba (Video)

Një prej futbollistëve që humbën jetën dje në aksidentin ajrorë, ishte edhe Tiaguinho. Ditën e sotme familja e tij ka shpërndarë një video në Youtube ku shfaqet sulmuesi një javë më parë kur mësoi se do të bëhej baba. Ishin...
povreden-520x338

Pamjet tmerruese nga aeroplani i rrëzuar në Kolumbi (Video+16)

Një aeroplan me 81 udhëtarë është rrëzuar në Kolumbinë qendrore. Pasagjerë ishin futbollistët e skuadrës braziliane, Chapecoense, të cilët e kanë humbur jetën, kurse vetëm tre prej tyre kanë mbijetuar. Janë publikuar pamjet...
etrit

Operohet Etrit Berisha, do të kthehet vetëm në vitin 2017

Etrit Berisha ka marrë një lajm befasues gjatë ditës së sotme pasi, do të jetë i detyruar të ndalet për të paktën dy muaj. Sipas informacioneve të publikuara nga vetë klubi i Atalantës, lojtari ka mbyllur vitin 2016 dhe do të...