Wednesday, 14 November 2018 | Lajme: 16

Sport

134369846

Shkëndija kundër Sherif Tirasol më 24 korrik në Shkup

Kampioni i Maqedonisë Shkëndija ndeshjen e parë nga xhiroja e dytë kualifikuese për Ligën e kampionëve kundër Sherif Tirasol nga Moldavia do ta luajë më 24 korrik në Shkup me fillim në orën 20:15. Ndeshja kthyese luhet shtatë ditë...
134369673

Më 22 korrik në Kërçovë mbahet turneu ndërkombëtar në mundje

Kërçova edhe sivjet më 22 korrik do të jetë nikoqire e mundësve më të mirë ndërkombëtar të turneut që do të organizohet në fshatin Baçisht. Siç njoftojnë nga Komuna e Kërçovës, garuesit për publikun kërçovarë dhe për...
1-599

Ronaldo i shkëput të gjitha lidhjet me Spanjën, shet gjithçka që ka atje

Cristiano Ronaldo dëshiron t’i shkëpusë të gjitha marrëdhëniet me Spanjën dhe lidhjet e tij me autoritetet tatimore spanjolle duke nxjerrë në shitje gjithçka që ka atje. Cristiano Ronaldo dëshiron të lërë pas gjithçka...
odri_1531915627-4889114

Reali prezanton transferimin 35 milionësh

Real Madrid edhe zyrtarisht ka prezantuar transferimin e kësaj vere, Alvaro Odriozola. Mbrojtësi i djathtë spanjoll, Alvarto Odriozola sot edhe zyrtarisht është prezantuar si futbollist is kuadrës së madhe spanjolle, Real Madrid. Transferimi...
134366266

Shkëndia u mposht në Uells, por vazhdon me kualifikimet për LK

Kampioni i Maqedonisë, Shkëndia arriti të sigurojë plasman në xhiron e dytë të kualifikimeve për Ligën e kampionëve (LK). Edhe pse Shkëndia në ndeshjen kthyese në Uells kundër TNS humbi me rezultat 4:0, falë avantazhit të madh...
ss_1531720227-9952144

Tifozja seksi e Kroacisë mori vëmendjen edhe në ditën finale

Tifozja më e popullarizuar kroate, Ivana Knoll, nuk ka mundur të mungojë në finalen e madhe të Kampionatit Botëror, ‘Rusia 2018’. Prezenca e bukuroshes në tribunat e Luzhniki Stadium ka tërhequr menjëherë vëmendjen e fotografëve,...
134361957 (1)

KB 2018: Topi i artë për Luka Modriq, Mbape futbollisti i ri më i mirë i Botërorit

Kapiteni i Kroacisë, Luka Modriq është zgjedhur nga FIFA si futbollisti më i mirë i Botërorit Rusi 2018. Një çmim më tepër ngushëllues për yllin e Kroacisë, i cili nuk arriti ta dërgojë kupën e Botës në shtëpi edhe pse së...
4e47d43300000578-5955603-image-a-48-1531673945183_1531675330-7134704

Po ndodh tani në Paris – Kështu po festojnë francezët

Franca ka fituar Kupën e Botës me fitore 4:2 kundër Kroacisë në Moskë. Presidenti francez Emmanuel Macron ka festuar në stadium ku shikoi ndeshjen krah gruas së tij Brigitte dhe homologut rus Vladimir Putin. Por festa e vërtetë po...
dikbs5iw0aexp0k_1531675739-8616455

Luka Modric shpallet Lojtari më i Mirë i Kupës së Botës 2018

Mesfushori i Real Madridit u shpall lojtari më i mirë i turneut pasi e ndihmoi Kroacinë ta arrijë finalen e së dielës, të cilën e humbi ndaj Francës. Franca fitoi 4-2 ndaj Kroacisë, por Modric pati një turne të shkëlqyer duke e...
diksywkx0aahpwt_1531673876-2834944

Franca e mposht Kroacinë, shpallet kampione e Botës për herë të dytë në histori

Franca e ka fituar për herë të dytë Kupën e Botës pasi e mposhti Kroacinë në finale të Botërorit Rusia 2018 të dielën në Moskë. Pas Botërorit më 1998 në shtëpinë e vet, Franca e ka fituar edhe Botërorin Rusia 2018, duke...