e Dielë, 23 Prill 2017 | Lajme: 1

Sport

bbb_1482391916-825789

Barcelona kualifikohet me 7 gola për në fazën tjetër të Kupës së Mbretit (VIDEO)

Barcelona nuk ka lejuar ndo një surpizë të këndëshme vetes në ndeshjen e dytë të raundit të 1/16-s në Kupën e Mbretit në Spanjë. Pas barazimit 1 me 1 si mysafire ndaj Herculesit, Barça ka fituar 7 me 0  në shtëpi për të kaluar...
shumaher

Vidhen dhe dalin në shitje për një milion euro imazhet prej aksidentit të Schumacherit (Video)

Ka shumë pak informacione rreth shëndetit të shoferit të Formula 1, Michael Schumacher. Ky i fundit kishte pësuar një lëndim në vitin 2013 gjatë skijimit në Gjenevë të Zvicrës. Madje nuk kishte as xhirime apo fotografi rreth aksidentit...
burak

Burak Jilmaz sulmon një vozitës autobusi, ai e sulmon me shkop druri (VIDEO)

Opinioni futbollistik në Turqi dhe më gjërë po zbavitet me video materialin e publikuar në internet, ku shihet se si futbollisti i njohur turk, Burak Jilmaz, sulmoi një vozitës autobusi. Jilmaz u tregua shumë trim në fillim, mirëpo...
download

Ke bërë seks në shtratin tim!? Ronaldo sherr me motrën

Mediat portugeze kanë raportuar për një zënkë të shpërthyer së fundmi në familjen e Kristiano Ronaldos. Sipas “TV 7 Dias”, ylli portugez është shumë i inatosur me motrën e tij, këngëtaren Katia Aveiro, e cila është mësuar...
zahavi-berisha-470x381

FIFA me dorë të hekurt, dënon me dy ndeshje portierin e kuqezinjve

Goditja me kokë ndaj Eren Zahavit i ka kushtuar shtrenjtë portierit të përfaqësueses shqiptare, Etrit Berisha, i cili është njohur sot me masën e marrë nga Komisioni i Disiplinës i FIFA-s. Berisha u ndëshkua me karton të kuq pas...
ibra-2-620x330

Ibra refuzon ofertë marramendëse nga Kina

Zlatan Ibrahimovic ka hedhur poshtë një ofertë marramendëse nga Kina Sipas tabloidit britanik, Daily Mail, Zlatan Ibrahimovic ka hedhur poshtë ofertën marramendëse nga Kina për të qëndruar në Manchester United. Thuhet se legjenda...
taulant_1468661153-8423104

Taulant Xhaka mund të bëhet pjesë e Barcelonës

Futbollisti shqiptar, i cili luan për ekipin e Baselit dhe i cili është pjesë e kombëtares shqiptare, Taulant Xhaka, mund të behët pjesë e skuadrës së Barcelonës gjatë stinorit të janarit. Siç informon “sportskeda”,...
received_10210238328288885

“Më të mirët e futbollit të Maqedonisë”: Besart Ibraimi është futbollisti më i mirë i vitit në Maqedoni

Federata e Futbollit të Maqedonisë mbrëmë në Teatrin Kombëtar të Maqedonisë ka ndarë çmimet “Më të mirët e futbollit të Maqedonisë” për vitin 2016. I gjithë manifestimi kaloi në shenjë të futbollistëve të rinj dhe...
lionel-messi-barcelona-champions-league_u70vii1t5ylm1g06ygr6anw6q

Çmenduri financiare, gati 100 milion euro rrogë në vit për Lionel Mesin

Çmenduritë financiare në futboll sa vjen dhe më shumë i kalojnë kufijtë e të jashtëzakonshmes. Nëse deri tani jemi çuditur me shifra të ekzagjëruara për blerjen e kartonëve të futbollistëve për transferimin nga një klub në...
lojatret-basakshehi-12-780x439

Sulmuesi i Kombëtares vishet si polic, skuadra e tij nderon viktimat e sulmit të Stambollit (Foto)

Sulmuesi i kombëtares shqiptare të futbollit, Sokol Çikalleshi, ka zhvilluar dje ndeshjen e Kupës së Turqisë për ekipin e tij, Basaksehir. Ai luajti për 67 minuta ku skuadra e tij fitoi 2-0 në shtëpi ndaj Sivassporit. Ndeshja kaloi...