e Dielë, 23 Prill 2017 | Lajme: 1

Sport

15781680-10154270466284117-1768981831791859733-n_1482838297-2413623

Drejtori sportiv i Koln-it tregon të vërtetën e largimit të Mavrajt

Sipas drejtorit sportiv të Koln-it, Jorg Shmadke, Mërgim Mavraj,  mori një ofertë shumë interesante për të ardhmen e tij dhe, në këtë mënyrë, nuk mund të kishte asnjë pengesë nga Koln-i. “Për Mavrajn, Hamburgu ofroi një propozim...
albania shqiperia

Tjetër futbollist i Kombëtares bën operacion hundën, ja si duket pas ndërhyrjes

Pas Bekim Balajt, ka qenë futbollisti tjetër i Kombëtares i cili ka bërë një ndërhyrje estetike në hundë. Armando Sadiku, duket mjaft i kënaqur pas kësaj ndërhyrjeje pasi ka pozuar duke buzëqeshur. Tashmë presim të shohim ndryshimin...
untitled_1482828395-2831966

Edhe një tragjedi në futboll: Kështu u mbytën lojtarët në Ugandë (Video)

Janë publikuar disa pamje nga përmbytja e anijes ku humbën jetën 30 futbollist dhe tifozë. Të paktën 30 persona janë mbytur pasi anija që po barte një ekip futbolli së bashku me tifozët e saj është fundosur në Lumin Albert në...
15781680-10154270466284117-1768981831791859733-n_1482838297-2413623

Mavraj edhe zyrtarisht është pjesë e skuadrës së Hamburgut (Foto)

Skuadra e Hamburgut e ka prezantuar Mërgim Mavrajn. Ish mbrojtësi i Kolnit ka nënshkruar kontratë deri në vitin 2019 me klubin e ri. “Do ta jap maksimumin për ta ndihmuar ekipin. Nga janari do të jem në dispozicion të ekipit”,...
hysaj_1482697390-9322814

Hysaj e quan gruan e tij skllave, futbollisti shqiptari në qendër të vëmendjes (VIDEO)

Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj sot është kthyer në vëmendjen e gjithë Europës me një shprehje shumë të çuditshme ndaj gruas së tij. Në rrjetin social ‘Instagram’ Hysaj ka postuar një video ku me shaka e quan...
de-biazi-470x245

De Biasi: Largohem nëse s’kam objektiva të njëjta me FSHF

Trajneri i kombëtares shqiptare, Xhani De Biazi, ka qënë i ftuar në emisionin “Ora Skaner” në televizionin “Ora News” përballë një paneli të ftuarish ku ka bashkëbiseduar me ta çështje të ndryshme mbi ekipin që drejton. Viti...
133501214

Futbolli kundër terrorizmit, rreth 30 mijë fansa mblidhen për Krishtlindje (video)

Futbolli është një sport masiv që bashkon mijëra njerëz në stadiume, por edhe para ekranit të vogël për të vëzhguar lojën më të bukur të planetit. Pikërisht për këtë, por edhe si një mesazh ndaj tragjedisë së fundit, drejtuesit...
messi

Barcelona publikon një video të paparë të Lionel Messit (VIDEO)

Barcelona në llogarinë në Youtube ka postuar një video përmbledhje me disa momente të jashtëzakonshme të Lionel Messit, sa ishte pjesë e akademisë. Në këtë video shihet i njëjti Messi që është sot, me të njëjtat lëvizje,...
majlinda.kampione.e

Dokumentar për Majlinda Kelmendin (Video)

European Judo Union ka realizuar një dokumentar për kampionen olimpike të xhudos, Majlinda Kelmendi. Majlinda ka mirëpritur ekipin e EJU-së në Pejë dhe ka treguar se si ka filluar karrierën, duke u nxitur nga motra e saj që e ka futur...
chape-00_1482393121-4707407

Chapecoense merr trofeun Copa Sudamericana (Video)

Skuadrës braziliane, Chapecoense, i është dorëzuar titulli i “Copa Sudamericana” dhe trofeun e ka pranuar presidenti i klubit, Plinio David de Nes Filho. Klubi brazilian humbi pothuajse të gjithë ekipin pas një aksidenti ajror...