Wednesday, 14 November 2018 | Lajme: 16

Sport

ronaldo-1-800x445-750x430

Del videoja e Ronaldos dhe viktimës së tij

Kristiano Ronaldo rrezikon dënim me burg për shkak të përdhunimit, kurse mundësia e një gjëje të tillë është edhe më e madhe pasi doli një video nga lokali në të cilin portugezi ka qenë me viktimën e tij, bën të ditur gazeta...
52da1c725bb0b0f848d2ea83ace49ff5_1538479288-7016004

Messi 8 vjeç, shikoni si i shkatërron lojtarët

Sa i veçantë ishte Messi në moshë të re? Drejtuesit e Barcelonës ishin të bindur për potencialin e argjentinasit, kur e morën atë në klubin katallan, duke i ofruar atij menjëherë kontratë, pavarësisht hezitimeve të disa anëtarëve...
ronaldo-1-750x428

Tronditëse/ Ronaldo përdhunoi një grua në vitin 2009, pagoi për ta fshehur skandalin

Cristiano Ronaldo është njëri ndër lojtarët më të famshëm në rruzullin tokësor. Një grua nga Las Vegasi ka dalë me një deklaratë publike: “Ai është njeriu që më ka dhunuar në një hotel në vitin 2009”. Ajo e ka bërë...
femrat-boks

Rrahja mes vajzave në WWE që po merr miliona klikime

Mundja në WWE është një nga sportet më të shikuara dhe atraktive në botë. Aty përveç mundjes ka edhe skena të shumta të fushave tjera që e bëjnë këtë sport shumë të shikuar. Megjithatë, së fundi, ajo që i ka bërë përyshtpje...
134468340

Shaqiri mund të mos vijë në Beograd për ndeshjen kundër Cërvena Zvezdës për shkak të tensioneve politike

Reprezentuesi zviceran, Xherdan Shaqiri mund të mos udhëtojë  me ekipin e tij Liverpool, në udhëtimin më 6 nëntor në Beograd ndaj Cërvena Zvezdës, ndeshje në Grupin C të Ligës së Kampionëve. Liverpuli mendon ta lë Shaiqirin...
real-barca-750x430

‘Shokohet’ Barcelona, Reali ia rrëmben nga duart super lojtarin

Florentino Perez është duke mposhtur Barcelonën në garën për yllin e Ajaxit. Real Madridi pritet ta bëjë një ofertë të madhe për ta transferuar në “Bernabeu” Frenkie de Jongin, shkruan Don Balon. De Jongi ka rënë në vëmendje...
1531039309-136302-noticia-normal_1537270554-2561110

Fjalimi i fundit i Ronaldos për Realin: Ia vlen të vdesim sonte për ta shkruar historinë

Në ndeshjen e tij të fundit për Real Madridin, superylli portugez Cristiano Ronaldo i motivoi bashkëlojtarët e tij për ta korrur suksesin historik ndaj Liverpoolin në finalen e sezonin të kaluar në Ligën e Kampionëve. “Është...
transferet_1537218720-7737644

Transferët më të mira të ekipeve në Ligën e Kampionëve

Së fundmi, imazhi promovues është gjithmonë i njëjtë për Ligën e Kampionëve. Disa lojtarë të Real Madridit, me trofeun në duar duke festuar titullin e tyre të 13 në këtë garë. Këtë, një nga karakteret kryesore të këtij...
atletico-madrids-diego-simeone-says-antoine-griezmann-last-seasons-best-player_1537180169-8691886

Griezmann: Jam në të njëjtin nivel me Messin dhe Ronaldon

Sulmuesi francez i Atletico Madridit, Antoine Griezmann, pretendon se është në të njëjtin nivel me Lionel Messin dhe Cristiano Ronaldo, si dhe ka treguar se ai pret që të jetë një ndër pretendentët për çmimin “Topi i Artë”. Griezmann,...
1-726-750x430

Fowler: Salah është golashënues dhe duhet të jetë egoist

Robbie Fowler ka thënë se Mohamed Salah bëri disa “vendime të dyshimta” kundër Tottenhamit, por Liverpooli i ka shmangur kritikat sepse ai është një golashënues dhe ka nevojë për një brez egoist. Reprezentuesi egjiptian e gjeti...