Wednesday, 18 July 2018 | Lajme: 50

Sport

karius_1528320403-2517757

Karius relaksohet me ish të dashurën e Ronaldos

Pas gafave në Kiev, portieri i Liverpool ngushëllohet me ish-in e Cristiano Ronaldos.Pas gafave në finalen e Champions League, Loris Karius ka vendosur të relaksohet në Bora Bora. E sipas Bild, portieri i Liverpool, që do të kujtohet...
Shkendija-kampion-750x430

UEFA shpërblen, Shkëndija arkëton 800 mijë euro

htëpia e Futbollit Evropian, shpalosi shumat e të hollave , të cilat do ti përfitojnë klubet në garat evropiane. Kampioni aktual, Shkëndija do të përfitojë rreth 800 mijë euro, pasi që vet pjesëmarrja në eliminatoret e Ligës së...
1-118 (1)

Brazili në Botëror, më mbrojtjen më të fortë në histori

Qëkurse Tite erdhi trajner në Seleccao në qershorin e vitit 2016, skuadra e tij ka pësuar vetëm pesë gola dhe ka mbajtur portën e paprekur në 15 raste nga 20 ndeshje Një Brazil i ringjallur do të arrijë në Rusi këtë muaj...
15282254953345-780x439

Adnan Januzaj tregon katër kombëtaret favorite në Kupën e Botës

Adnan Januzaj beson se Belgjika do të përfitojë nga e ashtuquajturi brez i artë që aktualisht ka futbollistë të nivelit të lartë botëror. Eden Hazard, Kevin De Bruyne, Thibaut Courtois dhe Romelu Lukaku janë disa prej yjeve të kombëtares...
19-57-520x358-728x430

Zidane thotë “PO”, zgjedh ekipin e ri

Zinedine Zidane drejt një angazhimi të ri pas largimit nga Real Madrid. Zinedine Zidane preku mjaft zemra të tifozeve të Real Madrid kur deklaroi se do të largohej nga drejtimi i pankinës madrilene, por detaji i zbuluar sëfundmi...
b3245210dd7bc0a2de5403a2cf8b766d-768x1152_1528192944-3825180

Dëshira e shfrenuar e Carilonas: Dua të bëj seks me Iniestën!

Të gjithë fansat e futbollit janë të dashuruar me stilin e lojës së Andres Iniestas, me magjinë që dhuron futbollisti spanjoll në fushën e blertë. Mirëpo ka nga ato që janë të fiksuar edhe pas fizikut të ish-lojtari të Barcelonës. Aktorja...
626279684_1528203764-4683013

Arrihet marrëveshja, Juventusi transferon një portier

Transferimi i Mattia Perinit në Juventus duket të jetë punë e kryer, pasi mediat italiane raportojnë se portieri i Genoas do t’i kryejë sot testet mjekësore në Torino. Portieri italian ka qenë sot në Torino gjithsesi, pasi mbrëmë...
januzahh_1528102338-5169656

Zyrtare: Adnan Januzaj ftohet nga Belgjika për Kupën e Botës

Januzaj ka është në mesin e 23 lojtarëve për Kupën e Botës. Roberto Martinez ka larguar pesë lojtarë nga skuadra, duke publikuar emrat e 23 futbollistëve që do ta përfaqësojnë Belgjikën në Kupën e Botës në Rusi. Mesfushori...
34259025-10216477464074092-4658488096663273472-n_1527975232-1344688

Këtu mund ta ndiqeni LIVE meçin mes Krasniqit dhe rusit Kashtanov

Ka nisur meçi mes boksierit shqiptar nga Juniku, Haxhi Krasniqit dhe rusit Stanislav Kashtanov për titull të kampionit të Evropës në EBU, në Wee Arena në Bad Tolz të Gjermanisë. Haxhi Krasniqi do të luftojë për titull të kampionit...
xhaka

Xhaka qetëson zviceranët: Do të jem në Botëror

Mesfushori nga Kosova ka pësuar një lëndim në stërvitje me kombëtaren zvicerane. Granit Xhaka ka kryer kontrolle më të detajuara mjekësore dhe mjekët e kombëtares së Zvicrës kanë konstatuar që lëndimi i tij i pësuar në stërvitje...