e Hënë, 11 Dhjetor 2017 | Lajme: 0

Sport

tdy_phelps_shark_170621.today-vid-canonical-featured-desktop

Michael Phelps garon me peshkaqenin e bardhë (Video)

Michael Phelps , olimpisti më me shumë dekorata në botë dhe i njohur me nofkën “Peshku fluturues”, ka shkuar kokë më kokë kundër një peshkaqeni gjigand të bardhë në një garë 100 metra të transmetuar në si pjesë e Javës...
shkodran-mustafi

Shkodran Mustafi bëhet baba për herë të parë: Nuk di si t’i përshkruaj emocionet

Qendërmbrojtësi i “topçinjve” të Arsenalit, Shkodran Mustafi, ka zbuluar gjatë ditës së sotme, në profilin e tij në “Twitter”, se ai dhe gruaja e tij Vjosa Kaba janë bërë zyrtarisht prindër. Gjatë një postimi në rrjetin...
Panucci

Panucci zgjedh stafin e tij te Shqipëria

Si çdo trajner i ri, edhe Christian Panucci do të marrë me vete te Shqipëria stafin e tij të besuar. Bëhet fjalë për profesionistë të cilët tekniku i ri kuqezi i njeh prej vitesh dhe me të cilët ka punuar në eksperiencat e mëparshme. Krahu...
Torta-e-fejeses-se-Lenjanit-470x3651

Fejohet Ermir Lenjani, kjo është bukuroshja që ia vodhi zemrën (Foto)

Muajt e nxehtë të verës janë stina e preferuar edhe e dasmave për futbollistët e Kombëtares shqiptare. I fundit që ka vendosur të shkëmbejë unazat është Ermir Lenjani, i cili kurorëzoi me fejesë dashurinë e tij me bukuroshen...
duka

Ky do jetë trajneri i ri i Kombëtares shqiptare!

Mbyllet odiseja e gjetjes së pasuesit të Xhani De Biazit, sepse “Sport Ekspres” mëson se zgjedhja tashmë është bërë dhe pritet zyrtarizimi brenda pak orësh: trajneri i ri do të jetë Kristian Panuçi. Presidenti Duka ka qenë shumë...
shhhh-650x358_(1)

Xherdan Shaqiri e djeg në dasmën e vëllait

Erdin Shaqiri, vëllai i Xherdan Shaqirit, i ka dhënë fund beqarisë. Pavarësisht se kjo është mbajtur fshehur nga mediat, Gazeta Express ka siguruar disa video nga dasma e vëllait të Xherdan Shaqirit, ku mysafirët u argëtuan nga Vjollca...
133679409

Reali pa Ronaldon vjen në Shkup

Sulmuesi i Real Madridit, Kristiano Ronaldo, nuk do të jetë në ekip gjatë ndeshjes nga Super Kupa me Mançester Juntajted të caktuar për më 8 gusht në Shkup, por duhet të luajë kundër Barcelonës në Super Kupën spanjolle. Futbollisti...
133776345

Me tre gola Ibraimi i sjell fitore Shkëndisë (Video)

Besart Ibraimi sot në ndeshjen ndaj Helsinkit ka shkruajtur historinë me Shkëndijën, njofton “infOSport.mk”. Bomberi kërçovar bëhet futbollisti i parë i Shkëndijës që realizon tre gola në një ndeshje me karakter ndërkombëtarë....
2540076170001-5494297269001-5494274842001-vs_1499411708-4355956

E pyesin për djaloshin që ka kancer, Defoe shpërthen në lot (Video)

Jermain Defoe, nuk ka mundur t’i përmbahet lotëve, kur është pyetur për vogëlushin, Bradley Lowery, që vuan nga kanceri Sulmuesi anglez, Jermain Defoe ka kompletuar transferimin nga Sunderland në Bournemouth. Ai gjatë prezantimit...
auto_dododddsdsd1499379771

“Më ndihmoni ju lutem” .. skenë shokuese në Wimbledon (Video)

Tenistja Bethanie Mattek Sands ka pësuar një lëndim të rëndë në Wimbledon gjatë ndeshjes kundër Sorana Cirstea. Sands sipas medieve në Angli ka lënduar ligamentet e gjurit. Në videon që po qarkullojnë në rrjetet sociale shihet...