e Mërkurë, 18 Janar 2017 | Lajme: 0

Intervista

bashkim_3

Bashkim Tropojani shqiptari nga Shkupi, që po çmend botën e filmit botërorë (Intervistë)

Bashkim Topojani është djali i cili jeton dhe vepron në Belgjikë, por është nga Shkupi. Bashkim Topojani, si valltarë i muzikës moderne ka marrë vendin e parë në botë, ndërsa tani ka filluar jetën e filmit, ku po ecë me hapa të...
JusufGervalla

Intervistë e rrallë e Jusuf Gërvallës: Qëllimi i gjithë shqiptarëve është bashkimi i Kosovës me Shqipërinë

Më 1946 Jugosllavia e ndaloi përdorimin e flamurit shqiptar në emër të “Internacionalizmit Proletar”. Më 1968 në Kosovë pati trazira studentore, të cilat vërtetë kanë arritur ca suksese. Gazeta alternativa politike e Berlinit...
adelina-ismaili

Intervistë e rrallë e Adelina Ismailit: Në çdo shpi nga shtatë-tetë fëmijë s’kam nevojë as për mafi (Video)

Kjo është intervista e dhënë gjatë vitit 1991 e këngëtares Adelina Ismaili. Ajo gjatë kësaj interviste fletë për jetën e saj, modën dhe këngën. Për më shumë shikojeni Videon.
Kryeministri-i-ardhshem-Edi-Rama-640x426

Edi Rama: Jam katolik, fëmijët e parë i kam ortodoksë, gruan e kam myslimane

Edi Rama ka treguar se është katolik. Gjyshin e kishte pasur ortodoks, babanë katolik, gruan e ka myslimane, fëmijët e parë ortodoks kurse djalin ë vogël katolik. -Unë jam katolik se gjyshja ime donte të isha katolik edhe pse burri...
ssss

Rrëfimi tronditës i 17-vjeçares që mbahet skllave nga ISIS

Çfarë më bënë? Kam shumë turp ta tregoj por nuk di as fjalët si ta përshkruaj martirizimin tim. Por, lutem që vuajtjet e mia dhe të mikeve të mia të largohen”. “Mayat”, do ta quajmë kështu, është 17 vjeçe por ka zërin...
timthumb (2)

Vildane Zeneli: Milionerët i ndërrojnë modelet si të brendshmet

E bukura Vildane Zeneli bëhet edhe më e suksesshme me kalimin e kohës. Ndër fotomodelet më të preferuara në Amerikë, ajo ka kaluar një verë të mbushur me set-e fotografike, duke pozuar për linjat më të njohura të rrobave të banjës....
rita

Rita Ora: Si e binda Jay Z se kam talent për t’u bërë yll

Nga një vajzë e thjeshtë, e larguar në moshë të re drejt Britanisë së Madhe, në një super yll muzikor, që sot e njeh gjithë bota. Rita Ora vjen në një rrëfim të fundit për revistat londineze për rrugën që ka ndjekur deri...
bigi4

Big Mama së shpejti me një hit vere tejet special (Intervistë-Republika Shqip)

Republika Shqip: Ku mbeti dashuria, një këngë ritmike dhe me një videoklip mjaft interesant ,gjithmon e veçant në stil Bigi, me kë bashkpunuat për këtë videoklip? Big Mama: Videoklipi u bë kohë që qëndron në treg, jam shumë e...
aedona

Aedona, modelja që pushton pasarelat kosovare (Foto)

Aedona Rexha është një ndër emrat më të rinj në botën e modelimit. E lindur në Gjakovë në një familje intelektuale Aedona është rritur në ndikimin e dy kulturave të ndryshme asaj gjakovare dhe shkupjane. Që në moshë të re...
cha cha darabuka

Republika Shqip: Intervistë ekskluzive me grupin Cha Cha Darabuka

Republika Shqip: Darabuka, një emër i veçantë por poashtu bëni edhe një muzik mjaft të veçant ritmike dhe mbreslënëse. Na tregoni diçka më shumë pse pikërisht emri Darabuka (domethënja)? Cha Cha Darabuka: Thuhet se origjinën...