Tuesday, 21 August 2018 | Lajme: 0

Shkup

sperkatje

Të shtunën në Shkup do të bëhet spërkatja kundër mushkonjave

Deinsektimi në territorin e Shkupit kundër mushkonjave do të kryhet ditën e shtunë, në orët e hershme të mëngjesit. Deinstektimi do të kryhet edhe gjatë ditës së hënë. “Nëse kushtet kohore nuk do të mundësojnë deinsektimin,...
132951608

Për shkak protestave ndryshon regjimi i transportit publik i autobusëve

Për shkak tre protestave të paralajmëruara, sot në orën 12 pjesa më e madhe e linjave të autobusëve do të riorientohen, ndërsa një pjesë e tyre do t’i drejtojnë autobusët nëpër trase të shkurtuara nga traseja e zakonshme,...
idrizovo-2-670x431-670x430-670x430

Në burgun e Idrizovës do të ndërtohet gardh i ri perimetrik

Në nëntë muajt e ardhshëm do të ndërtohet gardh i ri perimetrik rreth repartit e mbyllur të ENP “Idrizovë”. Drejtoria për zbatimin e sanksioneve pranë Ministrisë së Drejtësisë sot publikoi shpalljen për ndërtimin e murit...
133961103

Një qytetar i Shkupit hynte në firma dhe vidhte çantat e të punësuarve

Kallëzim penal është ngritur kundër një shkupjani 39-vjeçar i cili i ka kryer katër grabitje në firma në Shkup dhe më pas ka përfituar dobi pronësore të paligjshme prej rreth 62 mijë denarësh. Gjykatësi me procedurë paraprake...
drita

Pa energji elektrike nesër disa pjesë të Karposhit, Aerodromit, Gjorçe Petrovit dhe Studeniçanit

Pa energji elektrike nesër do të mbesin një pjesë e komunave të Studeniçanit, Karposhti, Gjorçe Petrovit dhe Aerodromit, kumtoi Qendra Rajonale për Menaxhim me Kriza duke iu referuar informacionit nga EVN Maqedoni. Nga ora 08:30 deri...
aksident-ne-oher-77777-800x445_1529320693-3344651

Dy më rëndë dhe gjashtë më lehtë të lënduar në aksidentet në Shkup

Dy persona janë lënduar rëndë, ndërsa gjashtë prej tyre kanë marrë lëndime të lehta trupore në shtatë prej gjithsej 12 aksidenteve që gjatë 24-orëve të kaluara ndodhën në rrethinën e SPB-së së Shkupit. Policia rrugore gjatë...
1-286-750x430

Digjen katër automjete në Shkup

Katër automjete  të cilat ishin të parkuara në rrugën “Elisie Popovski” pasdite janë përfshirë nga zjarri. Zjarri është paraqitur  në orën 18 e pesë minuta  në Njësinë e zjarrëfikësve ndërsa është intervenuar...
Fatime-Fetai-780x439

Fetai: Jam e gatshme çdo ditë të vij në gjykatë dhe të punoj për rastin “Monstra”

Pas anulimit të seancës së sotme gjyqësore për rastin “Monstra”, gjë që shkaktoi reagime të shumta tek prindërit e të vrarëve, prokurorja speciale Fatime Fetai gjykatësit Ognen Stavrev i tha se nëse është e nevojshme ajo çdo...
112267419

Kapet grupi kriminal që ka grabitur qytetarë në Aerodrom dhe Qendër

Kallëzime penale dhe paraburgim për gjashtë grabitës nga Shkupi për plaçkitje dhe vjedhje të rënda në Aerodrom dhe Qendër. Grabitjet janë kryer nga 15 qershori deri më 8 korrik këtë vit, ndërsa kanë dëmtuar tetë persona nga...
133023261

Një shkupjani i është grabitur automjeti, celulari dhe dokumentet

Automjeti “audi A4″, celulari dhe dokumentet i janë grabitur një shkupjani i cili mbrëmë është sulmuar nga tre persona të panjohur në rrugën “Arhiepiskop Dositej” në Shkup. Shkupjani 24 vjeçar R.N. mbrëmë...