Monday, 18 June 2018 | Lajme: 36

Shkup

pistoleta-750x430

Krisin armët në Shkup, plagoset një grua te Spitali

R.A (56) nga Shkupi dje ka raportuar në polici se diku rreth orës 16:20 në Klinikat Universitare “Nënë Tereza” në Shkup derisa ka qenë ulur në një stol, në dorën e djathtë është goditur nga një plumb qorr. Nga policia për...
zjarr-2-750x430

Zjarret në hapësira publike- dënimi 200 euro

Apelohet deri tek qytetarët që planifikojnë festën e 1 Majit ta kalojnë në natyre përkatësisht nëpër vend si: Park Malin Vodno, Gazi Babë, Saraj, Liqeni i Treskës, Matkë dhe vende tjera të ngjashme, të mos ndezin zjarr në hapësirë...
gj_1525073171-7319360

Sot vazhdon gjykimi për lëndën “Treqind”

Në Gjykatën penale sot duhet të vazhdojë gjykimi për lëndën “Treqind” të Prokurorisë Speciale Publike. Në këtë lëndë është i akuzuar Gjoko Popovski, ish-ndihmës ministër në MPB për furnizimin e 300 automjeteve për nevojat...
aksident

32 aksidente gjatë fundjavës në Shkup, 22 të lënduar dhe dëme materiale

32 aksidente janë regjistruar gjatë fundjavës në rajonin e Shkupit, informoi Ministria e Brendshme. Në komunikatë theksohet se në 17 aksidente janë lënduar 22 persona, ndërsa në 14 aksidente ka pasur vetëm dëme materiale. Gjatë...
droga-kanabis_1524903315-975679

Shkup, zbulohet një laborator për kultivimin e kanabisit, arrestohen dy veta (VIDEO)

Sektori për Punë të Brendshme Shkup deri tek Prokuroria Themelore Publike ka dorëzuar padi penale ndaj personave S.K (25) dhe G.K (28), për shkak të ekzistimit të dyshimeve për kryerjen e veprës penale “prodhim të paligjshëm dhe...
policia-640x380_1523439675-7624204

Shkup, 12 aksidente komunikacioni gjatë ditës së djeshme

Një këmbësor ka marrë lëndime të rënda trupore, ndërsa katër persona me lëndime më të lehta në gjithsej 12 aksidente që kanë ndodhur dje në rajonin e SPB-së Shkup. Nga MPB informojnë se prej gjithsej 12 aksidenteve, katër...
1-1077

Hoxha nga Shkupi bën thirrje që të konsumohet urina e devesë dhe të braktisen barnat moderne! (VIDEO)

Hoxha nga Shkupi Bedri Lika në një nga ligjëratat e tij, ka folur për dobitë e urinës së deves, si një kafshë me karakteristika të veçanta fiziologjike. Ligjerata e tij duket e çuditshme, pasi ai aplon që të braktisen barnat moderne...
zyrtar3_1524770905-2045178

Blindohet Shkupi, Tusk dhe 8 president e kryeministra vizitojnë Maqedoninë

Presidenti i Maqedonisë do të zhvilloj nesër një takim mes liderash nga procesi Brdo-Brioni që do të mbahet nesër në Shkup. Të ftuar pritet të jenë Kryetari i Këshillit të Europës, gjashtë kryetar dhe një kryeministër. Në...
ambasadoret-pasrim-750x430

Ambasadorët pastrojnë Shkupin nga mbeturinat

Ambasadorët mblodhën mbeturinat që qytetarë të pandërgjegjshëm i hedhin gjithandej ndërsa autoritetet lokale i lënë të grumbullohen. Ambasadorët të cilët iu bashkëngjitën aksionit ekologjik për pastrimin e bregut të lumit Vardar,...
rrahje-1

Rrihet brutalisht nëna dhe vajza, nga një person në Shkup

Në ora 18.40 minuta në Sektorin për punë të brendshme në Shkup, është paraqitur 50 vjeçarja G.A. dhe ka thënë se ditën e njëjtë rreth orës 17.40 minuta në rrugën 383 së bashku me vajzën e saj 16 vjeçare janë sulmuar fizikisht...