Monday, 18 June 2018 | Lajme: 36

Shkup

polic

Shkup, 36 vjeçari hidhet nga kati i 11-të i ndërtesës

Një shkupjan dje është vetëvrarë duke u hedhur nga ndërtesa. Nga policia njoftojnë se dje nga tarraca e katit të 11-të në Shkup ka kërcyer 36 vjeçari T.J., nga Shkupi. Mjeku i Ndihmës së shpejtë ka konstatuar vdekjen. Ndërkohë...
aksident-tragjik_1525676183-2131351

Aksident tragjik, humbin jetën katër persona

Katër persona humbën jetën në një aksident tragjik të ndodhur mbrëmjen e kësaj të diele në Kreshje të Maqedonisë, në aksin rrugor Resnjë-Ohër. Dy automjete, njëri me targa të Manastirit dhe tjetri të Ohrit u përplasën me...
thumbs-b-c-ba7726a322b29d0a08e013cde81c5f87-1525617784-3048258_1525621381-1734355

Liqeni i Treskës vihet në funksion

Në muajin qershor priten turistët e parë në Liqenin Treska pas rreth 20 vitesh lënie në harresë dhe mos funksionim të kësaj qendre të dikurshme rekreative. Kështu paralajmëroi sekretari i Komunës së Sarajit Xhelal Jakupi. Sipas...
zjarrfikes-111122222-800x445_1525614216-6018325

Shpërthen zjarr në një ndërtesë në Aerodrom

Një zjarr ka shpërthyer në bodrumin e një ndërtese shumëkatëshe në rrugën “Vladimir Komarov” në Aerodrom, raporton MIA. Në vendin e ngjarjes ndodhen gjashtë automjete zjarrfikëse, ndërsa policia e ka ndërprerë komunikacionin...
autobus

Ja sa para do të shpenzojë qyteti i Shkupit për eko autobusë (VIDEO)

Në përpjekje që Shkupi të ndotet më pak, prej sot do të lëshohet në qarkullim një eko-autobus i cili punon me rrymë elektrike. Ky është promovimi i dytë pas dy autobusëve me gaz. Petre Shilegov tha se nëse lëshohen në përdorim...
Gazetat-780x439

Në Shkup shënohet Dita ndërkombëtare e lirisë së shtypit

3 maji, Dita ndërkombëtare e lirisë së shtypit do të shënohet në Maqedoni, nga Shoqata e Gazetarëve të Maqedonisë (SHGM), Ministria për komunikime, raportim dhe transparencë, Delegacioni i BE-së dhe Ambasada e SHBA-ve. Me këtë...
vrasje

Vetëvritet një 91 vjeçar në Shkup

Një 91 vjeçar nga Shkupi dje ka kryer vetëvrasje me armë zjarri, informojnë nga MPB. “Në SPB Shkup, dje rreth orës 17:30 është paraqitur se në rrugën “Metodija Mitevski”, Gj.P. ka kreyr vetëvrasje me armë zjarri. Nga ana...
matka-750x430

Të shtunën autobus falas për në Matkë

Këtë të shtunë do të mbahet edicioni i parë i aksionit edukativo-humanitar malor Matka 2018. Ngjarja është në organizim të klubeve malore dhe Federatës së sporteve malore të Maqedonisë, ndërsa në përkrahje të Qytetit të Shkupit,...
gruevski-prokurori-780x439-696x391_1525249543-3301031

Seancë gjyqësore për rastin “Titanik”

Në Gjykatën Penale për sot është caktuar seancë e re për lëndën “Titanik”, që është lënda e parë e Prokurorisë Publike Speciale. Krahas ish kryeministrit Nikolla Gruevski, në këtë rast akuzohen ish funksionarët Martin...
vjedhje

Vidhen depot në Ministrinë e Punës dhe Politikës Sociale

Ministria e punës dhe politikës sociale në stacionin policor në Karposh ka dërguar një procesverbal për kryerjen e një vjedhje të rëndë në hapësirat e depos të këtij institucioni, transmeton Almakos. Sipas procesverbalit, midis...