Tuesday, 21 August 2018 | Lajme: 0

Shkup

tik

Është therrur me thikë 17 vjeçari në Shkup

Në Sektorin për Punë të Brendshme Shkup, mbrëmë rreth orës 23:15 është paraqitur se në autobusin publik nr.22, i cili është drejtuar në relacionin Qendër-Vollkovë, në afërsi të Poliklinikës – Gjorçe Petrov, pas fjalosjes...
134373072

Me vendosjen e automjetit në të cilin e humbën jetën dy persona do të ngritet vetëdija për pjesëmarrje me përgjegjësi në komunikacion

Me vendosjen e automjetit të thyer në Parkun e qytetit në Shkup dhe porosinë “Nisja në verim, ndërkaq fluturuan në humnerë…Ivan (24) dhe Ana (19) e humbën jetën në fatkeqësi komunikacioni…” Këshilli republikan...
1-670-750x430

Shkup, digjet vetura e stilistit Armend Ramadani (VIDEO)

Mbrëmë rreth orës dy pas mesnate stilisti i njohur nga Shkupi, Armend Ramadani, ka gjetur veturën e tij të tipit Opel Antara Jeep të djegur. Ai thotë se gjatë asaj kohe ishte në gjumë ndërsa fqinjët e kishin njoftuar për djegien...
134370862

Fushatë për mbrojtje të kafshëve në Kopshtin Zoologjik në Shkup

Për kafshë të shëndetshme dhe të lumtura” është fushata për ngritjen e vetëdijes te vizitorët, qëllimi i të cilëve është të ndalohen vizitorët e pandërgjegjshëm të hedhin ushqime, por edhe mbeturina në vendbanimet...
134370843

Aksion për shenjëzimin të sinjalizimit horizontal të rrugëve gjatë orëve të natës në Çairit

Aksion për shenjëzimin e sinjalizimit gjatë orëve të natës në disa rrugë dhe bulevarde të qytetit në Çair zbatuan dje në mbrëmje ekipet e Ndërmarrjes Publike “Rrugë dhe Rrugica” “Në aksion ishin përfshirë...
114606891

Gjyshi mashtrohet dhe grabitet në Klinikat e Shkupit

Ndaj V.R. (86) nga Shkupi me mashtrim i janë marrë 18 mijë denarë derisa ka qenë në kompleksin e klinikës “Nënë Tereza”, njofton MPB-ja. Mashtrimi është kryer nga një person i panjohur, pasi është zbuluar se për çka ka ardhur...
134368879

“Shkupi flet”, manifestim katërditësh për shënimin e 55 vjetorit të tërmetit

Me njëzet ngjarje kulturore në disa lokacione, Qyteti i Shkupit do ta shënojë 55 vjetorin e tërmetit katastrofal në vitin 1963. Programi i quajtur “Shkupi flet”  në katër ditë do ta bashkojë artin multimedial,  filmik,...
drita

Pa energji elektrike nesër disa pjesë të disa komunave të Shkupit

Pa energji elektrike nesër  do të jenë  disa pjesë  të komunave  Karposh, Çuçer Sandevo, Kisella Voda dhe Saraj. Në periudhën nga ora 09:00 deri në orën 15 konsumatorët e ndërtesës nr. 5 në rr. Shekspirova në komunën e Karposhit,...
108663250

Pesë shoferë me lëndime të rënda dhe 12 më pak të lënduar në aksidentet në Shkup

Pesë persona kanë marrë lëndime të rënda trupore në katër prej gjithsej 13 aksidenteve që ndodhën në Shkup  në 24 orëshin e fundit. Në gjashtë aksidente lëndime të lehta  kanë marrë 12 persona,  ndërsa në tre është...
134367475

Një rrugë e Shkupit do ta mbajë emrin e Torvald Stoltenberg

Shkupi me rrugë e cila do ta mbajë emrin e politikanit dhe diplomatit norvegjez Torvald Stoltenberg, i cili vdiq më 13 korrik në moshën 87 vjeçare. Ai në vitin 2008 u shpall qytetar nderi i Shkupit për shkak të kontributit të tij të...