e Enjte, 14 Dhjetor 2017 | Lajme: 0

Shkup

pistolet

Të shtëna me armë zjarri në Shkup, plagoset një person

Një person është plagosur me armë zjarri mëngjesin e sotëm rreth orës 11 në Shkup, në rrugën “Momin Potok”. Babë e bir nga Haraçina me pistoleta kanë shtënë disa plumba në drejtim të 38-vjeçarit nga Shkupi, ndërsa më...
133525569

Shënohet Dita botërore e dhurimit të gjakut

Kryqi i Kuq i Republikës së Maqedonisë përfshihet në shënimin e 14 Qershorit, Ditës botërore të dhurimit të gjakut, motoja vjetore e të cilës është “Mos prit të ndodh një fatkeqësi. Çka mund të bësh? Dhuro gjak. Dhuro...
polic

Një shofer i ka sulmuar dy policë të cilët e kishin ndaluar

Një shofer tridhjetë vjeçar nga Shkupi pasi nuk është ndalur në shenjën e ndalimit nga policia me automjet e ka goditur një polic, ndërsa kolegun e tij e ka lënduar me grushte në fytyrë. Sipas Ministrisë së Punëve të Brendshme,...
aksident

Në Shkup gjatë fundjavës 39 aksidente, 26 persona të lënduar

 Katër persona janë lënduar më rëndë, ndërsa 22 persona kanë marrë lëndime më të lehta trupore në 22 nga gjithsej 39 aksidentet e regjistruara gjatë fundjavës së kaluar në rajonin e SPB Shkup. Në 17 aksidente është shkaktuar...
policija-2

Grabitje e armatosur në Çair

Tri persona të panjohur me fytyra të maskuara dhe të armatosur në mëngjes kanë kryer vjedhje në një shtëpi në lagjen “Dizhon” të Shkupit. Vjedhësit i kanë lidhur dy gra që kanë qenë në shtëpi ndërsa një person tjetër...
133119445

Aksion për grumbullimin e mbeturinave të rënda në komunën e Gazi Babës

Komuna e Gazi Babës në bashkëpunim me NP “Higjiena komunale” sot dhe nesër dhe nesër do të zbatojnë aksion për grumbullimin e mbeturinave të rënda. Aksioni sot do të zbatohet në Bashkësinë urbane Zhelezara, Autokomandë...
kamion_na_plostad_3

Qyteti i Shkupit: Nuk është paraparë që mbi shatërvan të kalojnë automjete të rënda

Qyteti  i Shkupit ka reaguar në lidhje rastin e ngecjes së një kamioni në sheshin ”Maqedonia”. ”Dëshirojmë të theksojmë se sipërfaqja te shatërvani në sheshin ”Maqedonia” është ndërtuar sipas të gjitha standardeve...
kamion_na_plostad_3

Kamioni thyen pllakat në sheshin “Maqedonia”

Kamioni i Qytetit të Shkupit, nga Sektori për Mbrojtje dhe Shpëtim, sot është rrëzuar në fontanën e sheshit “Maqedonia”. Kjo ka ndodhur derisa janë kryer punimet për vendosjen e binës, me rastin e pritjes së kampionit të Evropës...
soobrakjajka-mavrovka-520x292 (1)

Aksident zinxhir tek “Mavrovasja” në Shkup

Një aksident zinxhiror ka ndodhur në afërsi të qendrës tregtare “Mavrovasja” në Shkup, ku kanë marrë pjesë disa makina, informon Makfax. Siç bëhet e ditur, përveç dëmit material, ka edhe persona të lënduar por nuk dihet asgjë...
0-02-05-435449216485122b368fee8f767a47dbf1bca55a86ae311bb02ccc3f33c22596_full-520x293

Aksident në Shkup, lëndohen 8 pjestarë të njësisë speciale (Foto)

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmë në bulevardin “Partizania” në Shkup, kur një makinë e tipit “Audi” me targa të Shkupit me shpejtësi të madhe i ka prerë rrugën një automjeti të policisë. Si pasojë kanë ngelur...