Thursday, 21 June 2018 | Lajme: 2

Shkup

1-467 (1)

Alarmante! Për tre muaj kapen 700 vjedhës në Maqedoni, rreth 500 në Shkup!

Gjatë tre muajve të fundit MPB ka regjistruar 700 vjedhës me akuzën për veprën penale “vjedhje e rëndë” duke përfshire vjedhje nëpër objektet banesore. 483 nga vjedhjet janë bërë në Shkup, më së shumti në Qendër, Karposh...
ndihma-1

Intervenon Ndihma e Shpejtë: Një turk vdes në Shkup

Nga ana e ekipit të Ndihmës së Shpejtë Mjekësore dje në orën 18.55 ka ardhur një njoftim se kanë intervenuar në bulevardin “Aradhat e Partizanëve” ku ka pasur një person të vdekur, transmeton Almakos. Më vonë është vërtetuar...
Kazino-780-780x439

Protesta kundër kazinove dhe bastoreve sportive nesër në Shkup

Shtimi i lokaleve të lojërave të fatit, si bastoreve sportive dhe kazinove, ka nxitur reagimet e aktivistëve dhe të popullatës, në përgjithësi, me kërkesën për mbylljen e tyre, para së gjithash të atyre që janë hapur apo planifikohen...
MG_4371-480x320

Fillon rikonstruimi i bulevardit përgjatë Bit Pazarit

Nga dita e sotme filluan punimet për rikonstruimin e bulevardit përgjatë Bit Pazarit. Në këtë pjesë është i paraparë ndërtim i një taksi stacioni, rrugë për këmbësorë, hapësirë të gjelbërt dhe stacion ku do të mund të...
Shitesit-e-luleve

Bit Pazar, shitësit e rrugës bllokojnë përsëri rrugën

Shitësit e luleve në Bit Pazar përsëri sot kanë bllokuar rrugën “Kërste Misirkov”, në pjesën ku ndodhet mbikalimi për këmbësorët. Shitësit në mes të rrugës kanë vënduar tenda dhe tezga duke e bllokuar komunikacionin. Ata...
auto_aksident1514187711-750x430

Aksident në rrugën Mavrovë – Dibër, 13 vjeçari fluturon nga rruga

Dje  rreth orës 17.00, në rrugën regjionale Mavrovi Anovi-Dibër, në afërsi të Digës, vetura e tipit ,,Jugo,, me rimorkio, me targa të Ohrit, të cilën pa leje për vozitje e ka drejtuar 13 vjeçari nga Kavadarci, për shkak të shpejtësisë...
passat-b8-800x445-750x430

Shkupjani ka vjedhur një PASAT, pastaj ka kërkuar 2 mijë euro nga pronari që t’ia kthej

MPB ka parashtruar padi penali ndaj V.P (38) nga Shkupi, për shkak të ekzistimit të dyshimit se ka kryer veprën penale “vjedhje të rëndë”, njofton Koha. “Më 5 janar të këtij viti rreth orës 16 e 15 në bulevardin “Aradhet...
oxhakpastrues

Trajnim i paguar për 25 oxhakpastrues në Shkup

Qyteti i Shkupit në bashkëpunim me Ministrinë e Punës dhe Politikës Sociale dhe Agjencinë e Punësimit të Republikës së Maqedonisë do të zhvillojë trajnime për oxhakpastrues për 25 persona të papunë. Trajnimi është planifikuar...
A1D0521CBB70D6008B59C82219288407

Ua ka këputur nga qafa zinxhirët e arit, i ka shitur në Shuto Orizare: Kapet hajduti 37 vjeçar

Ministria e Punëve të Brendshme ka dorëzuar padi penale kundër A.J. (37) nga Shkupi për shkak të ekzistimit të dyshimit se në mars dhe maj të vitit 2018 ka kryer dy vepra penale “vjedhje të rëndë në mënyrë të ashpër”, e...
aksidente-shkup_1525938133-6806973

12 aksidente në Shkup, 16 persona të lënduar

Gjashtëmbëdhjetë persona janë lënduar më lehtë në shtatë nga gjithsej 12 aksidente gjatë ditës së djeshme në rajonin e SPB Shkup. Në pesë aksidente janë shkaktuar dëme materiale. Nga MPB-ja informojnë se gjatë ditës së...