Monday, 18 June 2018 | Lajme: 36

Shkup

shkupi-qendra-675x380-1_1526556719-7908055

Bllokohen rrugët e Shkupit, ja pse

Për shkak të vizitës së kryeministres britanike Teresa May, do të ketë një regjim të veçantë të trafikut në zonën e qendrës së Shkupit. Ministria e Pun[ëve të Brendshme njoftoi gjatë ceremonisë zyrtare që do të mbahet...
policia-3_1523534963-5127149

Arrestohen pesë persona, transportues të kokainës dhe marijuanës

Pesë persona janë arrestuar nën dyshimin se janë pjesë e një grupi i cili ka transportuar kokainë dhe marijuanë. Rastin e konfirmoi Ministria e Punëve të Brendshme prej ku paralajmërojnë më shumë detaje për më vonë.
uje

Pa ujë do të mbetet sot një pjesë e Shkupit

Pa ujë sot nga ora 10:00 deri në përfundim të punëve do të jenë shfrytëzuesit e rrugëve “Nikolla Trimpare” dhe objektet në shtegun e rrugëve “Aminta Treti” dhe “Rajko Zhinzifov” në Komunën Qendër. Siç informojnë...
policia-mk-780x439

Gjatë kësaj fundjave sanksionohen 147 shoferë nën ndikimin e alkoolit në Shkup

Një person është lënduar rëndë, ndërsa 28 janë lënduar lehtë në 18 prej 29 aksidenteve të regjistruara në tri ditët e kaluara në rajonin e SPB Shkup. Policia e trafikut i ka sanksionuar 169 shoferë të cilët kanë lëvizur me...
i-riu-768x427-750x427

23-vjeçari nga Shkupi vdes në Siri

Edhe një i ri nga Shkupi ka vdekur në luftimet e Sirisë. Bëhet fjalë për 23-vjeçarin E.Iseni i lindur në Haraçinë, me banim në Shkup, shkruan gazeta KOHA. Në fillim të vitit 2014, E.Iseni atëkohë si 19-vjeçar, i ishte bashkangjitur...
thik

Përleshje fizike në Shkup, një person theret me thikë

Një person është therur me thikë gjoks, si pasojë e një zënke fizike që ndodhi sot në mëngjes në kafenenë “Divizioni 50-të” në Shkup. Siç informojnë nga MPB, N.GJ këtë mëngjes në ora 04:10 ka denoncuar se në lokalin...
lule-750x430

Në Shkup mbahet “Festivali i luleve”

Sot dhe nesër Ndërmarrja Publike  ‘Parqe dhe Gjelbërime’ organizon Festivalin e pestë të luleve në qytetin e Shkupit, me moton: “Në ngjyrat e ylberit”! Ekspozues do të jenë shitore të njohura të luleve dhe firma me renome...
1-467 (1)

Alarmante! Për tre muaj kapen 700 vjedhës në Maqedoni, rreth 500 në Shkup!

Gjatë tre muajve të fundit MPB ka regjistruar 700 vjedhës me akuzën për veprën penale “vjedhje e rëndë” duke përfshire vjedhje nëpër objektet banesore. 483 nga vjedhjet janë bërë në Shkup, më së shumti në Qendër, Karposh...
ndihma-1

Intervenon Ndihma e Shpejtë: Një turk vdes në Shkup

Nga ana e ekipit të Ndihmës së Shpejtë Mjekësore dje në orën 18.55 ka ardhur një njoftim se kanë intervenuar në bulevardin “Aradhat e Partizanëve” ku ka pasur një person të vdekur, transmeton Almakos. Më vonë është vërtetuar...
Kazino-780-780x439

Protesta kundër kazinove dhe bastoreve sportive nesër në Shkup

Shtimi i lokaleve të lojërave të fatit, si bastoreve sportive dhe kazinove, ka nxitur reagimet e aktivistëve dhe të popullatës, në përgjithësi, me kërkesën për mbylljen e tyre, para së gjithash të atyre që janë hapur apo planifikohen...