e Dielë, 23 Prill 2017 | Lajme: 1

Shkup

унив

Në shtator fillon rikonstruktimi i Sallës Universale në Shkup (Foto)

Nga muaji shtator priten të fillojnë punimet në Sallën Universale përkatësisht, Qendrën e Kongreseve “Aleksandri i Madh” në Shkup, financuar nga Qeveria përmes Ministrisë së Kulturës. Shtëpia projektuese GIM, Institut...
marihuana

Padi penale ndaj dy shkupjanëve për shitje të drogës

SPB Shkup parashtroi padi penale kundër D.I. (65) dhe kundër M.O. (39) nga fshati i Shkupit, Zelenikovë, i cili është në arrati, për shkak të dyshimit të bazuar për vepër të kryer penale “prodhim i paautorizuar dhe lëshim...
aksident

Gjatë fundjavës në Shkup 40 aksidente, janë lënduar 34 persona

Dyzetë aksidente rrugore janë regjistruar gjatë tre ditëve të fundit në Shkup me ç’rast lëndime të rënda trupore kanë marrë katër persona, ndërsa 30 persona kanë marrë lëndime më të lehta trupore. Siç informon SPB Shkup,...
kembesor

Vitin e kaluar në Maqedoni 35 këmbësorë e kanë humbur jetën

Në Republikën e Maqedonisë në vitin 2016, 35 këmbësorë e kanë humbur jetën në aksidente komunikacioni, ndërsa 871 persona këmbësorë janë lënduar në aksidente komunikacioni. Nga këmbësorët që kanë humbur jetën, një person...
biciklet

Janë lënduar rëndë një çiklist dhe një këmbësor në Shkup

Një çiklist dhe një këmbësor janë lënduar rëndë, ndërsa pesë persona të tjerë kanë kaluar me lëndime më të lehta në gjashtë nga gjithsej dhjetë fatkeqësi të regjistruara komunikacioni në rajonin e Shkupit. Në katër fatkeqësi...
0-02-05-7596f8d00ec0bf8e36b8afb41554ccf0278547250299506c91f081204d5e57be_full-520x293

Në Shkup 11 fatkeqësi komunikacioni, tre persona janë lënduar rëndë

Në rajonin e Shkupit gjatë 24 orëve të fundit kanë ndodhur 11 fatkeqësi komunikacioni në dy prej të cilave më rëndë janë lënduar një vozitës i një automjeti udhëtimi, një bashkëudhëtar dhe një motoçiklist, ndërsa lëndime...
133617761

“City tree” në Shkup

OJQ Ekosvest dhe Ambasada gjermane sot në Shkup do ta promovojnë projektin për klimën dhe mbrojtjen e ndryshimeve klimatike “City tree” dhe do t’ia dorëzojnë qytetit tabllot e gjelbërta – pastrues të ajrit. “City...
0-02-05-4eeb99b04f680a93396a9af17561e60049f6e9447921a1b81cfe3c78afabfa1c_full

Aksident i rëndë në dalje të Shkupit (FOTO)

Një aksident i rëndë ka ndodhur para pak minutash në dalje të Shkupit për në aeroport. Në autostradë u përplasën dy automjete. Ende nuk ka asnjë informacion se sa persona janë  lënduar. Më shumë detaje do të publikohen...
133617651

Aksion humanitar për Qendrën ditore për fëmijë në rrugë – Shuto Orizarë

Shoqata për prosperitet ekonomik shoqëror “Njeriu para së gjithash” sonte do të organizojë aksion humanitar për të ndihmuar Qendrën ditore për fëmijë në rrugë – Shuto Orizarë, e cila u dogj deri në themel në...
zjarr

Zjarri ka djegur katin dhe çatinë e një shtëpie në Shkup

Është djegur tërësisht kati i sipërm dhe çatia nga një shtëpi në rr. “Indira Gandi” në Shkup, pronë e A.E. (60) në zjarrin që tash për tash për shkaqe të panjohura ka shpërthyer mbrëmë. Siç kumtoi MPB, zjarri...