Monday, 18 June 2018 | Lajme: 36

Shkup

polic

Shkup: Zhduket një vajzë 14 vjeçare nga një jetimore

Dje në 15.30 në Stacionin Policor në Çair, një punëtor social nga jetimorja “ 25 maji” ka lajmëruar zhdukjen e një jetimi. Ditën e njëjtë rreth orës 11.30 nga jetimorja, nga arsye të panjohura është larguar një jetime 14...
policia-mk-1

Shkelet me makinë një grua në Shkup

Një grua sot rreth orës 11 është shkelur nga një veturë në tregun e gjelbër në lagjen e Shkupit, Gjorgje Petrov. Kalimtar të rastit kanë thënë se pas aksidentit, gruaja menjëherë është dërguar në spital me veturën e Ndihmës...
autobus-1_1527077280-8620745

Ndryshon orari i NTP-së gjatë festave

Orari i autobusëve të Transportit Publik nesër dhe pasnesër do të ndryshohet për shkak të festave 24 Maj, ” Dita e “Shën Kirilit dhe Metodit” dhe 25 Maj-it “Festa e Rrëshajave”. Nesër (e enjte) autobusët do të qarkullojnë...
pranga

Arrestohet një shtetas shqiptar në aeroportin e Shkupit

Gjatë kontrollit të pasaportave që është bërë dje në vendkalimin kufitar Aeroporti “Shkup” në dalje nga Maqedonia, është konstatuar se 21 vjeçari L.G. nga Republika e Shqipërisë me pasaportë shqiptare nuk është evidentuar...
gjyqi-750x420

Sot përsëri “Monstra” dhe “Trajektorja” para Gjykatës Penale

Në Gjykatën Penale sot duhet të mbahen seanca për lëndët e PSP-së “Monstra” dhe “Trajektorja”. Në seancën për “Monstra” deklaratë para Gjykatës duhet të japin dy të akuzuarit për vrasjen e pesëfishtë tek Liqeni i...
policia-mk-1

Dy persona kanë vdekur në një aksident trafiku në Shkup

Drejtuesi i një makine dhe bashkëudhëtari kanë vdekur nga gjithsejtë 10 aksidente trafiku që kanë ndodhur dje në rajonin e SPB Shkup. Në një aksident më rëndë është lënduar një person, pesë persona janë lënduar lehtë në...
rryma-2-750x430

Shumë pjesë të Shkupit nesër në terr

Nga ora 8 e deri në orën 10 nesër pa energji elektrike do të jenë banorët e fshatit Orman të Shkupit, përgjatë rrugës magjistrale drejt kalimit kufitar Bllacë në Komunën e Gjorçe Petrovit. Në periudhën kohore nga ora 9 e deri...
mpb-me-masa-disiplinore-ndaj-59-pun-euml-tor-euml-ve-t-euml-saj-hd-780x439_1526886920-4451537

Gjendet 16 vjeçarja nga Çairi, u raportua si e humbur

Policia e Maqedonisë ka gjetur 16-vjeçaren nga Çairi, të cilën babai i saj e kishte denoncuar si të humbur. Zyrtarët policorë 16-vjeçaren e kanë gjetur në Shuto Orizare të Shkupit. “Më 19.05.2018 rreth orës 11:30 në rrugën...
rryma-elektrike-banderi-i-rrymes_1526838135-4698139

Vdes 26 vjeçari në Shkup, goditet nga rryma elektrike për vdekje

Gjatë ditës së djeshme, rreth orës 16:50, në Shkup, në një shtëpi në rrugën “Prohor Pçinski” gjatë mbledhjes së kabllos elektrike, N.B. (26) nga fshati Rashçe, ka marrë goditje nga rryma elektrike si pasojë e të cilës ka...
aksident

Brenda 24 orëve, lëndohen rëndë katër këmbësorë në Shkup

Katër këmbësorë dhe një bashkëudhëtar në motoçikletë kanë marrë lëndime të rënda trupore, shtatë persona lëndime të lehta trupore në 11 nga 14 fatkeqësi komunikacioni të regjistruara dje në rajonin e SPB Shkup. Në tre...