Monday, 18 June 2018 | Lajme: 36

Shkup

policia_1524077224-9302943

Vjedhje e një pistolete, parave dhe stolive nga një banesë në Gjorçe Petrov

Stoli ari, para, pistoletë “Brunser – Kompakt” e kalibrit nëntë mimilemtra dhe karikator me 14 plumba, janë vjedhur dje nga një banesë në Gjorçe Petrov. Policia kumtoi se rastin e ka paraqitur pronari i banesës Z.R. (52) Pas...
ajvar

Shkupjani në vend të ajvarit ruan marihuanë në kavanoz

Gjatë kontrollit në shtëpinë e 24 vjeçarit B.T. nga Shkupi policia ka gjetur qese me marihuanë në pesë kavanoza, transmeton Almakos. Për ngjarjen është njoftuar edhe Prokurori Publik, ndërsa pas dokumentimit të plotë të rastit...
Samiti-digjital

Shkup, filloi samiti i parë digjital

Qeveria e Maqedonisë dhe Ministria për Shoqëri Informatike dhe Administratë (MSHIA) janë nikoqir të Samitit të parë digjital në Shkup, që filloi punimet sot. Aktiviteti organizohet në bashkëpunim me Këshillin për bashkëpunim rajonal,...
hara_1524034641-9935602

Haradinaj për vizitë në Shkup

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është nisur për një vizitë në Shkup. Haradinaj do të pritet nga homologu i tij maqedonas, Zoran Zaev dhe zyrtarë të tjerë të shtetit të Maqedonisë. Haradinaj këtë vizitë do ta realizojë...
rruge-shkup-700x430

Shkup, këto rrugë janë të mbyllura për shkak të Samitit rajonal

Për shkak të Samitit digjital të shteteve të Ballkanit Perëndimor, i cili mbahet sot dhe nesër në Shkup, në hotelin “Aleksandar Palas” dhe në Vip Arenën “Boris Trajkovski”,është vendosur regjim i ri i komunikacionit për...
vlcsnap-2016-01-19-10h28m12s353-1021x580-480x320_1523986378-4393007

Prej sot deri të enjten në Shkup do të ketë regjim tjetër të komunikacionit

Për shkak të Samitit digjital të shteteve të Ballkanit Perëndimor, i cili do të mbahet më datat 18 dhe 19 prill në Shkup, në hotelin “Aleksandar Palas” dhe në Vip Arenën “Boris Trajkovski”, prej sot nga ora 15:00 dhe për...
frankreich-kosovo-uck-ramush-haradinaj

Shkupi largon Haradinajn nga lista e të kërkuarve nga Interpoli

Një ditë para vizitës në Shkup, të kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, burime të gazetës “Koha” bëjnë të ditur se autoritetet e Maqedonisë e kanë larguar nga lista e të kërkuarve nga autoritetet serbe të azhurnuar...
energjia-elektrike-650x358_1523957367-4938099

Disa pjesë të Shkupit pa energji elektrike

Një pjesë e shfrytëzuesve të rrugës “Rilski kongres” në komunën e Kisella Vodës nesër nga ora 10 deri në orën 12 do të jenë pa energji elektrike. Në periudhën nga ora 9:30 deri në orën 14:30 pa energji elektrike do të...
sulm-bus_1523958730-3962577

Sulmohet autobusi i basketbollistëve në Shkup

Autobusi i basketbollistëve të MZT Shkup dje është sulmuar nga persona të panjohur në rrugën “Vasko Karangelevski” ku është thyer një xham, transmeton Almakos. Basketbollistët e MZT Shkup dje humbën nga Rabotnicki me rezultat...
panairi-i-librit_1523952573-3678413

Panairi i librit mund të vizitohet falas nga nxënësit

Panairi i librit prej më 3 deri më 9 maj do të mbahet nën sloganin “30 vjet lexojmë me kënaqësi” me pjesëmarrjen e 49 botuesve nga Maqedonia. Me rastin e jubileut tredekadësh, hyrja e të gjitha vizitave në grup e nxënësve do...