Tuesday, 21 August 2018 | Lajme: 0

Shkup

protest-pred-sobranie-1-1

Bllokohet rruga para Kuvendit, vazhdojnë protestat kundër marrëveshjes me Greqinë

Edhe këtë mëngjes është bllokuar rruga për tek Kuvendi, pasi një grup i vogël i qytetarëve kanë dalur në protesta kundër marrëveshjes me Greqinë. Disa qytetarë kanë vendosur tenda dhe karrige në rrugë me çka kanë bllokuar...
134345957

Në një shtëpi në Taftalixhe instalohet centrali i parë fotovoltaik

Në çatinë e një shtëpie private në lagjen Taftalixhe në Shkup është instaluar sot centrali i parë fotovoltaik për amvisëri. Në këtë objekt, siç njofton Zyra për informim e EVN-së, janë instaluar 12 panele me fuqi të përgjithshme...
114280731

Padi penale kundër një personi 40-vjeçar të dyshuar për vrasje

SPB – Shkup sot ka parashtruar padi penale deri te PTHP – Shkup kundër K.A. (40) për shkak të dyshimit të bazuar se ka kryer vepër penale “vrasje”. I denoncuari veprën penale e ka kryer më 18 qershor rreth orës...
101013308

Një këmbësor humbi jetën një aksident në Çair

Pesëdhjetë e pesëvjeçari I.K. nga Shkupi humbi jetën pasi automjeti “Audi A3″ me targa të Turqisë, i drejtuar nga Xh. Sh. (28) nga Shkupi, është përplasur në të në rrugën “Kemal Sejfulla”. Siç kumtoi MPB,...
99570904

Trembëdhjetë fatkeqësi rrugore në rajonin e Shkupit, një këmbësor e humbi jetën

Një këmbësor e humbi jetën në një nga gjithsejt 13 fatkeqësi në rrugë gjatë ditës së djeshme në rajonin e SPB Shkup. Në dy raste, lëndime më të rënda trupore morën një këmbësor dhe një çiklist, ndërsa në pesë fatkeqësi...
1-90-750x430

Varroset Burhani nga Haraçina, 22-vjeçari që vdiq duke ndihmuar një fëmijë

Ishte shëndosh e mirë, planifikoi të kalon pushimin në plazhet e Greqisë por atje ndodhi një tragjedi. Njëzet e dy vjeçari Burhan Latifi nga Haraçina i cili ditë më parë humbi jetën në plazhet e Greqisë sot u varrosë në varrezat...
nkp1-660x330

Komuna e Sarajit investime në liqenin “Treska”, po frekuentohet nga shkupjanët (Foto)

Në liqenin “Treska”, Komuna e Sarajit, në kontinuitet investojnë në krijimin e kushteve më të mirë për të gjithë pushuesit e Shkupit që e frekuentojnë këtë liqe, gjatë ditëve të nxehta dhe gjatë vikendeve. Komuna e Sarajit...
132481135

Pa energji elektrike nesër pjesë të Kisella Vodës, Gjorçe Petrovit, Karposhit dhe fshatit Ajvatovci

Pjesë të Kisella Vodës, Gjorçe Petrovit, Karposhit dhe fshatit Ajvatovci nesër do të mbeten pa energji elektrike. Qendra Rajonale për Menaxhim me Kriza, duke iu referuar njoftimit nga EVN Maqedoni, informon se nesër prej orës 08:30...
133851945

Një burrë sulmohet në autobusin me numër 67 të NPQ “Shkup”

Dyzet e tetëvjeçari N.A. nga fshati Studeniçan i Shkupit dje pasdite është sulmuar në autobusin me numër 67 nga kontrollori i NPQ “Shkup”, Z.G. (54) nga fshati Oreshan i Shkupit. Siç kumtoi MPB-ja, N.A. rastin mbrëmë në...
99098026

Gjatë 24 orëve gjashtë aksidente në Shkup

Dy persona janë lënduar më lehtë në një nga gjithsej gjashtë aksidente të regjistruara gjatë ditës së djeshme në rajonin SPB-së të Shkupit, ndërsa në pesë aksidente është shkaktuar dëm material. Nga MPB informojnë se ...