Thursday, 21 June 2018 | Lajme: 2

Shkup

autobus-6gct7kv5lt3l1ggjxh9l6j5um511l26niepdrlsdwn8_1529486006-7647326

Autobusi përfshihet nga zjarri, njerëzit në panik dalin prej tij

Në bulevardin Aradhat partizane në Shkup është djegur një ajutobus dykatësh. Bëhet fjalë për autobusin numër 2 i cili lëviz në relacionin Autokomandë-Saraj. Udhëtarët në panik kanë lëshuar autobusin duke zbritur nga ai në...
plazhi-750x430

Fillimi i sezonit veror, zbulohet mashtrimi i një agjencie turistike nga Shkupi

Mashtrim i ri nga një agjenci turistike para fillimit të sezonit. Familja Mihajllovski ka paguar rreth 84 mijë denarë në agjencinë turistike “Orfei” për pushim pesëditor në Greqi, për dy të moshuar dhe dy fëmijë të mitur. Por,...
134319370

Vazhdojnë protestat para Kuvendit

Qytetarë edhe sonte u mblodhën para ndërtesës të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë të shprehin mospajtim me marrëveshjen e nënshkruar për ndryshimin e emrit të shtetit. Protesta filloi në orën 20:00 me bllokim të bulevardit...
aksident-ne-oher-77777-800x445_1529320693-3344651

Këtë fundjavë në Shkup 16 aksidente, një person është lënduar më rëndë

Shtatëmbëdhjetë persona janë lënduar më lehtë dhe një më rëndë nga gjithsej 16 aksidente të regjistruara gjatë fundjavës në Shkup. Prej tyre gjashtë aksidente kanë qenë me dëm material. Siç informojnë nga SPB Shkup, policia...
shkupi_1529306334-3691364

Raportues të Këshillit të Evropës vizitojnë Shkupin

Prej sot e deri të mërkurën në Shkup do të qëndrojë një delegacion i Asamblesë Parlamentare i Këshillit të Evropës për dialog postmonitoring me Maqedoninë. Sipas paralajmërimit nga pres-shërbimi i APKE-së, deputetët Liz Kristofersen...
134313777

Janë arrestuar 10 pjesëmarrës në protestën para Kuvendit për prishje të rendit dhe qetësisë publike

Dhjetë persona janë arrestuar për shkak të prishjes së rendit dhe qetësisë publike në protestën e mbrëmshme para Kuvendit të Republikës së Maqedonisë kundër marrëveshjes për ndërrimin e emrit. “Gjatë tubimit, në orën...
Spitali-Nene-Tereza-780x439

Është hapur konkurs për projektin e Spitalit të ri të Shkupit

Ministria e Shëndetësisë nënshkroi Konkurs për zgjedhjen e projektit ideor për Spitalin e qytetit të Shkupit me Lokacion në Komunën Aerodrom. Siç deklaruan nga Ministria, konkursi do të zbatohet përmes sistemit elektronik për të...
dy-k-euml-r-ccedil-ovar-euml-sulmojn-euml-nj-euml-polic-gjat-euml-kryerjes-t-euml-detyr-euml-s-s-euml-tij_hd-780x439

Është gjetur një trup i vdekur në një objekt ndërtimi në Shkup

Trupi i vdekur i V.C. (29) nga fshati Koshari, Kriva Pallankë, u gjet në një ndërtesë në rrugën “Ljubljanska” në Shkup, përcjell Telegrafi Maqedoni. Siç informojnë nga MPB, ngjarja është lajmëruar mbrëmë në ora 14:30 në...
Haracina-780x439

Komuna e Haraçinës do të bëhet me objekt të ri

Në Haraçinë sot do të shënohet fillimi i ndërtimi të objektit të ri komunal. Ndërtimi i objektit është financuar me 260.000 euro të siguruara nga Bashkimi Evropian, si pjesë e Programit për investime komunale rurale. Programin...
kaos

MPB: Qytetarët filluan ti paraqesin denoncimet nga përmbytjet në Shkup

Si pasojë e erërave të forta dhe përmbytjeve nga moti i ligë që mbizotëroi në vend deri më tani në MPB kanë arritur denoncime nga ana e qytetarëve për dëmet materiale. Siç njoftojnë nga MPB deri më tani kanë dhjetë denoncime...