e Dielë, 23 Prill 2017 | Lajme: 1

Maqedoni

parlament

Vazhdoi debati për seancën konstituive kuvendore

Në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë sot filloi vazhdimi i trembëdhjetë i seancës konstituive në të cilën debatohet për zgjedhje të Komisionit për çështje të zgjedhjeve dhe emërimeve. Në rend dite është edhe zgjedhja e...
tren

Lëndohet rëndë një shofer në një aksident hekurudhor afër Gostivarit

Një shofer i një automjetit të udhëtarëve është lënduar rëndë në një aksident hekurudhor që ka ndodhur në kalimin rrugor midis vendqëndrimit hekurudhor Tumçevishte dhe stacionit hekurudhor Gostivar. Ministria e Punëve të Brendshme...
vjedhje

Padi penale për një qytetar të Ohrit për vjedhje të rëndë

Policia ka ngritur padi penale kundër S.I. (22) nga Ohri i cili ka vjedhur tre biçikleta për fëmijë, aparate për amvisëri, makina punuese, një pjesë të inventarit, set kuzhine dhe katër dyer dhome, duke marrë kështu pronë të...
motii

Ftohje e motit me reshje më të rrëmbyeshme të shiut

Nën ndikimin e valës së re të lagësht nesër moti në Maqedoni do të jetë me vranësira me reshje të shiut. Reshje më të rrëmbyeshme do të ketë pasdite në pjesët lindore, ku në nivel lokal do të jenë të rrëmbyeshme dhe të...
zjarr1-640x360

Zjarr në Tetovë: Vetura digjet tërësisht (Video)

Një veturë që ka qenë në lëvizje ka marrë flakë dhe është djegur tërësisht. Ngjarja ka ndodhur në hyrje të fshatit Kamjan, konkretisht afër kolegjit Yahya Kemal. Zjarrëfikësit kanë arritur në kohë dhe kanë shuar zjarrin....
111935568

Bild në Shkup në bisedime me përfaqësues partiak

Ish-kryeministri dhe shef i diplomacisë së Suedisë, Karl Bild sot në Shkup duhet të bisedojë me përfaqësues të partive politike lidhur me krizën politike në Maqedoni. Sot paradite Bild do të ketë takim me liderin e LSDM-së, Zoran...
133659047

Konfiskohen shtatë kilogram heroinë në VK “Bogorodicë

Shtatë kilogram heroinë kanë konfiskuar nëpunësit doganorë gjatë fundjavës së kaluar, pikërisht ditën e shtunë, gjatë kontrollit të një automjeti motorik në vendkalimin kufitar “Bogorodicë”. Heroina ishte blerë...
aksident

Në Shkup 31 aksidente për fundjavën e Pashkëve, një i lënduar rëndë

Një person u lëndua rëndë, ndërsa 27 janë lënduar lehtë në 31 aksidente të regjistruara në katër ditët e kaluara në Shkup. Siç kumtoi SPB Shkup, prej nëntë aksidenteve të evidentuara të premten, në njërin lëndime të rënda...
bekim-750x427

Fazliu: Ja plani i PDSH për dalje nga kriza

Anëtari i Kryesisë dhe zëdhënësi i PDSH-së, Bekim Fazliu ka qenë i ftuar në emisioin “Fol Tash” në TV Koha. Ai ka folur për zhvillimet e fundit në vend dhe rolin e partisë së tij në këtë ngërç politike. Ish-deputeti tha...
kuvendi

Kuvendi do ta vazhdojë seancën konstitutive

Pas pushimit pesëditor, Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot duhet ta vazhdojë seancën konstitutive, ku do të debatohet  për zgjedhjen e Komisionit për çështje të zgjedhjeve dhe emërimeve. Fillimi  i vazhdimit të 13-të i...