e Mërkurë, 24 Maj 2017 | Lajme: 1

Maqedoni

133701551

Nuk ka paraburgim për Koçanin, gjykata ka pranuar garanci

I dyshuari i parë në rastin “Trust” biznesmeni Sead Koçan nuk do të shkojë në paraburgim. Gjykatësi në procedurë të domosdoshme e ka pranuar propozimin e avokatit të tij Nikolla Dodevski, dhe ka marrë vendim që Koçanit...
test

LSDM në Kuvend do të ngrejë propozim për pezullim të testimit ekstern

LSDM-ja paralajmëroi se sot në Parlament do t’i parashtrojnë propozim-ndryshimet e ligjeve për arsim fillor dhe të mesëm me të cilin do të pezullohet testimi ekstern. “Presim me procedurë të shkurtuar të miratohen ndryshimet...
moti

Deri të shtunën mot i ngrohtë, nga e diel reshje të shiut dhe bubullima

Mot me diell dhe i ngrohtë me rritje të temperaturës ditore do të mbisundojë deri të shtunën, ndërsa valë e re e lagësht me reshje të shiut pritet nga e diela e cila do të krijojë kushte për ulje të sërishme të temperaturës...
lenta-policija

Tetovë: E zë korenti në dush, humb jetën 20 vjeçari nga Shqipëria

Njëzetë vjeçari L.A nga Shqipëria dje në mbrëmje është gjetur i vdekur në Tetovë, ndoshta si rezultat i goditjes elektrike. Aksidenti ka ndodhur  në një shtëpi në rrugën “Drenovec” ku L.A ishte duke qëndruar me...
kasami-640x412-520x335

Kasami: Në asnjë moment nuk është pranuar që partitë shqiptare të heqin dorë nga Platforma Shqiptare

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami në emisionin Click Plus tha se BESA nuk do të tërhiqet në asnjë moment nga Deklarata e përbashkët e partive shqiptare në Maqedoni. Çfarë garanca dërgoi Zaevi tek Ivanovi, Kasami tha në mënyrë...
132391149

Cikël i tretë i panaireve për punësim

Cikli i tretë i panaireve për punësim që e organizon Agjencia për Punësim fillon sot dhe do të zgjasë deri më datën 15 të muajit të ardhshëm. Me karavanin e panairit janë përfshirë gjashtë qytete,të cilët fillojnë dhe përfundojnë...
462976-pochna-sredbata-na-albanskaite-partii-besa-bojkotira

Ivanov: Partitë shqiptare nuk janë të fokusuara në çështjet që i tangojnë shqiptarët në Maqedoni

Partitë e reja shqiptare janë dëshmi se diçka nuk është në rregull me përfaqësimin e shqiptarëve, e dëshmi është edhe ajo se LSDM fitoi mjaftë vota në këto zgjedhje nga shqiptarët e Maqedonisë. Kështu mendon presidenti Gjorge...
12_1495052973-2292202

Kasami: Nuk marrim pjesë në Qeveri me persona të inkriminuar

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami në emisionin Click Plus tha se në asnjë moment nuk do të marrin pjesë bashkë në Qeveri me persona të inkriminuar dhe të cilët janë nën hetim nga Prokuroria Speciale Publike. “Nuk do të...
133700573

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Pishtar Lutfiu mori pjesë në ndarjen e certifikatave për studentë më të suksesshëm

Ministri i Shkencës dhe Arsimit, Pishtar Lutfiu mori pjesë në ndarjen e certifikatave për studentët më të suksesshëm. Fillimisht, Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Pishtar Lutfiu përgëzoi Institutin Europian për organizimin e debatit...
ivanov1-640x353

Ivanov: BDI-ja ka kuadro më cilësor se Talat Xhaferi

“BDI-ja ka kuadro më cilësor se Talat Xhaferi, i cili provokon dhe besoj se do të vazhdojë me provokime”, deklaroi presidenti Gjorge Ivanov, në intervistën e tij në TV Nova. Ai tha se edhe letrën e parë që e ka pranuar nga Xhaferi...