Tuesday, 22 May 2018 | Lajme: 21

Maqedoni

zaev-cipras-1-768x448_1526456540-7203436

Kryeministri Zaev në Sofje, në fokus takimi me Ciprasin

“Demokracia që dërgon: Dhjetë vite pas shfrenimit të potencialeve të Ballkanit Perëndimor” është tema në të cilën kryeministri Zoran Zaev do të flasë sot në konferencën në Ohër, me çka do ta fillojë vizitën e tij në...
motii

Moti sot në Maqedoni

Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm dhe me vranësira, ndërsa në disa vende do të ketë jostabilitet dhe kushte për reshje të shiut dhe erës. Temperaturat minimale do të lëvizin prej 5 deri 12 gradë celcius, ndërsa...
capture_1526381843-7101589

A iu kujtohet kjo fotografi dhe për çfarë ka shërbyer?

Sigurisht se gjeneratat e vjetra e kanë shumë të njohur këtë pamje, e cila shfaqej kur humbte sinjali dhe kishte ndërprerje të programit. Gjeneratat e reja këtë nuk e kanë shumë të njohur, por ekrani me ngjyra shpeshherë ka qenë...
dd

Shikon video porno, 30-vjeçari pret me thikë organet e tij gjenitale (FOTO +18)

Një 30-vjeçar është dërguar me urgjencë në spital pasi preu penisin e tij me thikë ndërsa shikonte pornografi. Whisanu Srisanao ndërsa shihte porno kaloi në eksitim dhe filloi të presë lëkurën tek penisi i tij, një akt i egër...
1-663-750x430

BESA merr edhe dy zv/ministra dhe mbi 20 drejtori

Kuvendi Qendror i Lëvizjes BESA gjatë mbledhjes së sontme vendosi që BESA të jetë pjesë e shumicës qeveritare. “Neve na është besuar që të udhëheqim me sektorin e Kulturës, dhe kjo për neve është nder dhe një mirënjohje...
aleanca-640x430

Aleanca për Shqiptarët të gjithë besimtarëve ua uron muajin e shenjtë të Ramazanit

Muaji i Ramazanit pa dyshim se është muaji në të cilën njerëzimi mendon, frymon dhe vepron ndryshe sepse mirësia , sinqeriteti, qetësia shpirtërore pushton çdo hapësirë dhe kjo ndodhë falë madhështisë që përcjell muaji i shenjtë...
gashi-1-750x430

Gashi zyrtarizon hyrjen në Qeveri: Lëvizja BESA merr ministrinë e Kulturës (VIDEO)

Sonte kishte mbledhje Kryesia Qendrore e Lëvizjes BESA, si edhe Kuvendi Qendror, ku – konform detyrimeve dhe te drejtave statutore – u diskutua dhe u vendos që Lëvizja BESA të jetë pjesë e shumicës qeveritare dhe e pushtetit ekzekutiv. Ndonëse...
vmro_1522223996-1518144

OBRM-PDUKM: Përgjegjësi do të ketë kur të kthehemi ne në pushtet

Partia maqedonase opozitare OBRM-PDUKM, përmes një kumtese për media kërkon që LSDM-ja të përgjigjet dhe të jep llogari për harxhimin e parave të qytearëve. Nga kjo parti thonë se ka disa gazetarë të cilët marrin para për të...
2-170

Ky është kodi që hap çdo telefon

Ekziston një kod i thjeshtë që mund t’ju bëjë të keni qasje në informacionet e fshehura të iPhone, aq sa edhe të mund të ndryshoni strukturën e tij. Gjithçka funksionon duke formuar  *3001#12345#* dhe pastaj të shtypni butonin...
kshz-890x395-1_1526388372-3376111

Caktohet përbërje e re e KSHZ-së

Kanë hyrë në procedurë kuvendore ndryshimet e Kodit zgjedhor që do të mundësojnë zgjedhje të përbërjes së re të KSHZ-së, pasi në fund të dhjetorit ishte zbrazur ky trup shkaku i skandalit me kompensimet e larta të cikleve të...