Wednesday, 14 November 2018 | Lajme: 31

Maqedoni

sdsm-vmro_logo-860x680-780x439

LSDM: Gënjeshtrat e ditëpërditshme të kryesisë anti-perëndimore e profilizojnë OBRM-PDUKM-në si lidere e gënjeshtrës

Partia maqedonase në pushtet, LSDM përmes një kumtese thotë se “udhëheqësia anti-perëndimore e profilizon OBRM-PDUKM-në si lider në gënjeshtër dhe shpërndarje të lajmeve të rreme”. “Është dita e tretë që kryesia e OBRM-PDUKM-së...
IMG_3677-750x430

MASH mbështetë fushatën “Edhe prindërit mësojnë”

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Arbër Ademi, sot mori pjesë në fillimin e fushatës së re “Edhe prindërit mësojnë”, dedikuar për rritjen e ndërgjegjësimit për rëndësinë e kontributit të prindërve, respektivisht kujdestarëve...
MK-nato

Delegacioni i NATO-s nesër dhe pasnesër në Maqedoni

Një delegacion i udhëhequr i përbërë prej 29 përfaqësuesve të lartë të vendeve anëtare të komitetit ushtarak të NATO-s, ndërsa i udhëhequr nga zëvendëskryetari i përgjithshëm, Stiven Shepro, do të qëndroj për vizitë në...
micko_17

Mickoski: Premtuan ajër të pastër, ndërsa qytetarët po humbin jetë nga ndotja

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, përmes një statusi në faqen e tij në Facebook akuzon pushtetin për paaftësi në lidhje me ndotjen e ajrit në vend. Ai thotë se LSDM-ja ka premtuar ajër të pastër, ndërsa qytetarët po...
kreshnik-bekteshi-750x430

Bekteshi: Interes i shtuar i kompanive gjermane për investime në Maqedoni

Ministri i ekonomisë Kreshnik Bekteshi sot realizoi takim me drejtorin e delegacionit ekonomik Gjerman në Maqedoni z.Patrick Martens me çrast biseduan për klimen investuese në vend ,projektet aktuale dhe mundësitë e bashkëpunimeve në...
femije-634x445-690x380-780x439

Maqedoni, tetë nga dhjetë prindër përdorin metoda të dhunshme për edukimin e fëmijëve

“Tetë nga dhjetë prindër në Maqedoni përdorin metoda të dhunshme për të disiplinuar fëmijët e tyre, pa dallim nëse bëhet fjalë për dhunë fizike ose psikologjike. Kjo ka ndikim të madh negativ në zhvillimin e tyre psikik, fizik,...
zjarr-zjarrii-780x439

Zjarr në malin Bellasica në Strumicë

Prej mbrëmë në malin Bellasicë po digjen drunj të pishës dhe ahut mbi fshatin Gabrovë, kanë bërë të ditur nga Ekonomia e Pyjeve “Bellasicë” nga Strumica. Sipas Nikolla Ristovit, shef i mbrojtjes së pyjeve pranë Ekonomisë së...
thika-633x330

Çegran, 16 vjeçari therr me thikë kushëririn e tij 17 vjeçar

Dje rreth orës 21.00, në fshatin Çegran të Gostivarit, ka ndodhur një zënkë, ku së pari 16-vjeçari ka sulmuar fizikisht kushëririn e tij 17-vjeçarë, në një salon për lojra argëtuese, dhe më pas nga xhepi ka nxjerur dhe e ka...
mickoski

Mickoski: Do të ngre padi kundër LSDM-së për shpifje, por edhe për shkeljen e integritetit dhe kredibilitetit në internet

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski në intervistë për televizionin Sitel tha se për momentin në Maqedoni ka qeveri e cila nuk ka suksesi në asnjë plan. Në lidhje me akuzimet nga ana e LSDM-së dhe sulmet e çdoditshme rreth pronësisë...
titanik-750x430

Seanca të reja gjyqësore për “Trevnik”, “Titanik” dhe “Dhuna në Qendër”

Në Gjykatën Penale në Shkup për sot janë caktuar seanca të reja gjyqësore për lëndët “Trevnik”, “Titanik” dhe “Dhuna në Qendër” të Prokurorisë Speciale Publike. Në lëndën “Titanik” për shoqatat kriminele dhe...